برای نصب ایزوگام به این 6 نکته کلیدی و مهم و حساس توجه کنید!!

به منظور انجام هرچه ساده تر و حرفه‌ای تر عملیات نصب ایزوگام ما ۶ نکته کلیدی در این مقاله بیان خواهیم کرد که توجه به آن‌ها می‌تواند تا مقدار زیادی به شما کمک کند تا برای نصب ایزوگام و عایق رطوبتی منزلتان کمتر دچار مشکل شوید و به بهترین شکل ممکن اقدام به نصب آن کنید.
هرچند که نصب ایزوگام و عایق کردن بام بیشتر از این که به تئوری نیاز داشته باشد نیازمند تجربه است،
ولی با این حال دانستن نکاتی در این باره ممکن است مفید باشد.

۱- مهم ترین نکته برای نصب ایزوگام قبل از نصب :

مهم ترین نکته در مورد ایزوگام کردن بام و این که این ایزوگام امکان این را داشته باشد که تا مدت ها دوام بیاورد و دچار خرابی نشود به خود ایزوگام و جنس آن ربط دارد. باید در خاطر داشت که ایزوگام مورد استفاده ما باید دارنده علامت استاندارد باشد و از نظر کیفیت در درجه خوب و مقبولی باشد. هر چقدر عمل نصب ایزوگام خوب و بدون مشکل انجام شود، در صورتی که ایزوگام مورد استفاده کیفیت پایینی داشته باشد و یا استاندارد نباشد باید منتظر خرابی و مشکلات این عایق رطوبتی باشیم.

۲- شرایط سطح دیوار و بام :

لازم به ذکر این نکته است که سطح زیرین ایزوگام بسیار در مقاومت و دوام آن دخیل است.
باید بدانید ایزوگام روی سطوح فلزی و سرامیکی و یا چوبی به خوبی نمیچسبد و در طولانی مدت کنده می‌شود و ممکن است خرابی به بار بیاورد. در آهن به خاطر انقباض و انبساط و در چوب به خاطر خوردگی و باد کردن آن و نداشتن استحکام کافی و چسبندگی لازم بین جسم و لایه محافظ عایق رطوبتی باعث خرابی و کنده شدن لایه از جسم می‌شود. در صورتی که شما بخواهید روی ایزوگام را دوباره ایزوگام کنید بهتر است لایه فلزی آلمینیومی و یا قلعی روی ایزوگام زیرین را به منظور چسبندگی بیشتر و بهتر ایزوگام جدید بکنید و یا زخمی کنید. در دستشویی ها و حمام ها نباید نصب ایزوگام روی کاشی و سرامیک و یا روی سطح صاف انجام گیرد. بهتر است ایزوگام را روی آجر نصب کنید و یا روی گچ‌های زخم شده. البته قیر و گونی در دستشویی و حمام عمل مناسب تری نسبت به ایزوگام کردن می‌باشد.

ایزوگام فویل دار روی پشت بام

۳- بهترین مکان ها برای نصب ایزوگام :

بهترین مکان برای نصب عایق رطوبتی سطح آغشته به قیر است.
سطوحی که قبلا قیر شده و یا آسفالت شده اند بهترین مکان برای چسبیدن ایزوگام هستند، چون قیر داخل ایزوگام با قیر موجود در سطح زیرین یکی می‌شود.

در محیط‌های سیمانی و بتنی می‌توان عایق استاندارد و مقاوم که برای سالها دوام می آورد، نصب کرد.

۴- چگونه سطح را آماده کنیم ؟

به منظور نصب ایزوگام باید سطح عاری از هرگونه کثیفی و گرد و غبار و خاک باشد و همینطور اگر مکان مورد نظر پشت بام است باید کولر ها و تمامی اشیا خارجی را از سطح آن مکان خارج کنید تا عمل نصب ایزوگام بدون مشکل و بصورت کاملا یک دست انجام گیرد. همچنین حتما چند سانتی متر از هر لایه ایزوگام را روی لایه قبلی که به موازاتش کشیده شده است قرار دهید و به خوبی بچسبانید تا نفوذ آب و رطوبت از میلان لایه‌ها غیر ممکن شود.

۵- برای ناودان ها و لوله‌های خروج دود و هوا چگونه عمل کنیم ؟

ناودان ها :

باید به خاطر داشته باشیم تنها راه خروج آب از پشت بام ناودان ها هستند.
به همین خاطر باید شیب پشت بام به گونه ای تنظیم شود که تمام آب ناشی از باران به سمت ناودان ها هدایت شوند. همچنین نصب ایزوگام نیز نباید به گونه ای انجام گیرد که این مسیر را منحرف کند پس باید عایق‌های رطوبطی را موازی با مسیر شیب نصب کرد. به خاطر حصول اطمینان از این که آب روی پشت بام به صورت کامل به ناودان میرسد مقداری از ایزوگام را در محل ناودان روی ناودان میکشند،
و آن را به وسیله حرارت محکم میچسبانند.
همچنین اطمینان حاصل کنید ناودان ها توسط ایزوگام دچار گرفتگی نشوند.

لوله‌های بخاری و هواکش :

عایق حرارتی را به گونه ای قرار دهید تا این لوله ها در وسط آن‌ها قرار نگیرد.
سپس به جای در آوردن جای لوله روی عایق آن را به صورت یک علامت ضربدر برش بزنید و اضافاتش را روی لوله خم کرده و بچسبانید. همچنین باید تا 15 سانتی متر از یک لوله هواکش و یا لوله بخاری را با قیر آغشته کنید تا احتمال نفوذ آب از این مکان به صفر برسد.

۶- دمای هوا در هنگام نصب :

نصب ایزوگام در دماهای پایین با مشکل مواجه می‌شود و درست نمیچسبد پس بهتر است نصب ایزوگام در روز‌های خشک و با هوای نسبتا گرم انجام گیرد.
بدترین موقع برای نصب ایزوگام در روز‌های بارانی و برفی است.

به خاطر داشته باشید !!
ایزوگام به نگهداری مناسب نیز نیاز دارد.
باید مراقب باشیم که سطح آن را دچار روزنه و سوراخ نکنیم وگرنه از عمر آن کاسته خواهد شد.

قیمت و نصب ایزوگام

اگر می‌خواهید بام خود را با ایزوگام با کیفیت و دارای ضمانت پوشش دهید، جهت دریافت قیمت و مشاوره و سفارش نصب ایزوگام با ما تماس بگیرید

۰۹۱۹۶۷۵۲۲۰۶

۱۱ نظر در مورد «۶ نکته مهم و کلیدی برای نصب ایزوگام»

  • نصب ایزوگام در تهران می‌گوید:

   نصب ایزوگام را در هر هوایی می‌توان انجام داد و دوام ایزوگام بر نوع منطقه آب و هوایی ایزوگام و به نصاب آن بستگی دارد

 • سلام ،ایزوگام رو بدون پلاستر روی دیوار آجر سفال میشه اجرا کرد؟ یا حتما باید دیوار پلاستر بشه بعد ایزوگام انجام بشه؟

 • سلام من می خوام ایزوگام اول گچ رو بریزم بعد ایزوگام کنم بعد گچ کنم رو ایزوگام سوالم این وقتی گچ رو ریختم حتما باید ضرره ای گچ نباشه تا ایزوگام بچسبه یا باید سیمان بشه یا میشه روی گچ ریخته شده ایزوگام انجام بدم ممنون

  • ایزوگام سپید بام می‌گوید:

   با سلام
   گچ استحکام کمتری نسبت به سیمان دارد و بهتر است از سیمان استفاده کنید تا بتواند مقاومت بیشتری داشته باشد. برای نصب ایزوگام روی گچ، لازم است تا ابتدا منتظر بمانید تا لایه‌ی زیرین گچ به طور کامل خشک شود و سپس با یک لایه پرایمر ایزوگام، گچ را بپوشانید و سپس منتظر بمانید تا آن هم خشک شود و سپس روی آن ایزوگام اجرا کنید.

 • با سلام
  قبلا ایزوگام زده بودیم و زیر کار خاکی بود ، و ایزوگام درست نمیچسبید . حالا اگه ایزوگام بزنیم و رو زمین درست نچسبه ، ولی بغل دیوار خوب بچسبه و راهی برای آب نباشه ، ایزوگام دوام میاره یا نه؟

  • ایزوگام سپیدبام می‌گوید:

   با سلام.
   به خاطر اینکه سیمان سفید از جنس سنگه و طبعه اش سرد است و باعث افتادگی ایزوگام میشود باید زیرش قیر یا سیمان سیاه باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *