وزن و ضخامت ایزوگام استاندارد ،عایق رطوبتی ایزوگام پس از افزایش ایزوگام در زمینه وزن و ضخامت ایزوگام تولیدی می شود.اگر ایزوگام تولیدی از 2 لایه تیشو و پلی استر همراه با قیر 70*60و یک لایه آلومینیوم ترکیب شود و به شرط اینکه دارای وزن و ضخامت استاندارد باشد بر خلاف آنچه بین عموم شایع است دارای استقامت بسیار زیادی می‌باشد به طوری که بعد از نصب ایزوگام روی پشت بام در برابر رفت و آمد معمول روی آن مقاوم بوده و همچنین هنگام بارش باران و برف کارایی بسیار بالایی نسبت به آسفالت دارد .در مطلب زیر به وزن و ضخامت استانداردایزوگام جهت نصب بر روی بام اشاره می کنیم که یکی از فاکتور‌های مهم برای تشخیص ایزوگام مرغوب می‌باشد.

ضخامت عایق رطوبتی (ایزوگام)ضخامت ایزوگام در شرکت‌های تولید عایق رطوبتی بستگی به کیفیت تیشو ،پلی استر،فویل آلومینیوم و مهمترین آن‌ها قیر دارد. به طور مثال اگر ایزوگام با قیر مناسب و تیشوی مرغوب تولید شده باشد اما ضخامت فویل آن کم باشد در نهایت محصول تولید شده استاندارد نبوده و مناسب عایق کاری بام نمی‌باشد .به طور کل اگر ضخامت ایزوگام خریداری شده را اندازه گیری کنیم باید حتما 4 میلیمتر باشد و اگر ضخامت کمتری داشت مشخص می شود که از کیفیت آن کاسته شده است و این ایزوگام دوام پایین تری داشته و استاندارد نمی‌باشد.وزن یک رول ایزوگاماگر ایزوگام به صورت استاندارد تولید شده باشد وزن تقریبی آن در حدود 40تا42 کیلوگرم می‌باشد که بین این دو عدد نوسان دارد اما نباید از 40کیلو گرم کمتر باشد.

البته ذکر این نکته که در برخی از شرکت‌های تولید ایزوگام برای بالا بردن وزن ایزوگام به جای قیر از پودر‌های مخصوص استفاده می کنند نیز الزامی می‌باشد. و از آنجا که شناخت این ایزوگام‌ها برای عموم دشوار است باعث سوءاستفاده بعضی از شرکت‌های نصب ایزوگام شده است.

استفاده از ایزوگام دلیجان اکثر ایزوگام‌های تولیدی دلیجان دارای نشان استاندارد از اتحادیه صنفی ایزوگام دلیجان می باشند بدین منظور مشتریان می تواند با مطالعه بر چسب‌های نصب شده بر روی ایزوگام از وزن و ضخامت ایزوگام اطمینان حاصل نمایند. البته باید به نشان استاندارد ملی ایران که نشان دهنده ایزوگام مرغوب می‌باشد هم توجه نمایند و از خریداری ایزوگام نامرغوب که دارای نشان استاندارد نیست اجتناب کنند.

نصب ایزوگام توسط شرکتهای معتبرچنانچه ایزوگام خریداری شده دارای بهترین وزن و ضخامت تولیدی باشد و از آنجایی که چسبیدن نقطه به نقطه ایزوگام به سطح پشت بام و عدم باد کردگی آن دارای اهمیت بسیار فراوانی می‌باشد اگر بوسیله افراد آماتور و تازه وارد نصب شود خسارات جبران ناپذیر اقتصادی به بار می آورد و باعث تحمیل ایزوگام مجدد و هزینه کنده کاری ایزوگام قبلی می شود .به همین دلیل ایزوگام باید از شرکت‌های معتبر خریداری شود و نیز مجری نصب ایزوگام باید دارای اکیپ حرفه ای و با تجربه باشد تا با یکبار هزینه کردن حداقل تا 15 سال خیال مصرف کنندگان ایزوگام از عایق کاری بام یا هر مکان دیگری آسوده خاطر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *