قیمت ایزوگام

عوامل تاثیر گذار در قیمت ایزوگام

چه عواملی بر قیمت ایزوگام تاثیر دارد :

 

ایزوگام:

برای خرید سود‌مندانه با در نظر گرفتن قیمت ایزوگام کمی چالش برانگیز است چرا که عواملی باعث تنوع زیادی شده است.

 

1- ایزوگام پلیمری

در این نوع از ایزوگام از 60 الا 70 درصد قیر خالص استفاده شده است که این قیر از تقطیر نفت خام پالایشگاه درست شده. پلی استر ،تیشو ، لایه المینیوم، فیلم پلی اتیلن ، پودر تالک ، موادAPP ، پوشال گونی پلاستیکی ، مواد دیگر تشکیل دهنده این مواد است ساخت این ایزوگام به این گونه است که در دستگاه ساخت پلیمر میکس پخته می‌شود و به مایع تبدیل می‌شود که در خط تولید تبدیل به ایزوگام می‌شود ،مزایایی که این ایزوگام دارد…

1- این ایزوگام پس از نصب توسط نصاب حداقل ماندگاری تا 15 سال را دارد.
2- دارای انعطاف پذیری بالا در فصل سرد سال تا 5- در جه و در گر ما تا 100 درجه
3- در این نوع به دلیل استفاده از قیر خالص دارای وزن مناسب بوده و از ایجاد بار اضافی بر روی ساختمان جلوگیری میکند
4- این نوع عایق مطابق استاندارد جهانی و استاندارد ملی ایران ساخته شده و در گروه عایق روطوبتی A قرار گرفته است
توضیحاتی که گفته شد در مورد عایق (ایزوگام)پلیمری بود تا بدون اطلاع دست به خرید نزنیم، نکته‌ای که در آخر قابل ذکر است اینکه  قیمت ایزوگام در بازار  15000 هزار تومان (متری) به فروش میرسد و این نوع از ایزوگام را با نام (BPP) میشناسند.

2 ایزوگام دمیده

مواد اصلی تشکیل دهنده این نوع ایزوگام قیر دمیده است که با نام اختصاصی (BOF) در بازار قابل شناخت است ، قیر دمیده در حالت کلی به صورت جامد و سخت دیده می‌شود و از دمیدن هوای گرم200 تا300 درجه توسط لوله های سوراخ دار به محفظه حاوی مازوت دمیده می‌شود در اثر این فرایند اتم های هیدروژن موجود در مولکول های هیدروکربون ها ، با اکسیژن هوا ترکیب می‌شود و با تشکیل آب ، عمل بسپارش اتفاق می‌افتد و در این روش بدون اضافه کردن هیچ ماده‌ای مستقیما به خط تولید میرود.و در مقایسه با ایزوگام پلیمری (BPP ) بسیار ضعیف تر عمل میکند و به همین منظور عمر کمتر و کیفیت کمتری دارد. قیمت ایزوگام در بازار 12000هزار تومان است، از ایزوگام دمیده (BOF ) بیشتر در ساخت ورق های پوشش بام ،باتری اتومبیل و اندود کاری استفاده می‌شود .
و با در نظر گرفتن این نکات می‌توان یک نوع ایزوگام با توجه به مقدار سرمایه انتخاب کرد که بهتر مورد استفاده تان قرار گیرد.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *