در مقاله‌های قبلی خواندید که برای نصب یک ایزوگام خوب و با دوام به چه نکاتی تباید توجه کنیم حالا علاوه بر نکته‌های پیشین باید به یاد داشته باشیم که پس از نصب عایق حرارتی نیز باید مراقب باشیم که دچار آسیب شود و بهتر است نکاتی را بدانیم و رعایت کنیم. مهم ترین نکات در خریدن و نصب ایزوگام استاندارد بودن و صاف بودن و تمیز بودن سطح زیرین ایزوگام بود و اینکه باید توجه داشته باشید که بر روی رول‌های ایزوگام دمایی که ایزوگام در آن دما می‌تواند دوام بیاورد و مقاومت خوبی از خود نشان دهد و دچار خرابی نشود نوشته شده است.

بهتر است با دریافت یک تقویم آب و هوایی مناسب از محل زندگی خود کمترین و بیشترین دمای محل زندگی خود را پیدا کنید و با در میان گذاشتن آن با متخصص فروش عایق رطوبتی، عایقی را انتخاب کنید که دوام بیشتری داشته باشد.

مراقبت از عایق حرارتی باعث می‌شود عایق رطوبتی، زمان بسیار بیشتری عمر کند. عمر یک عایق رطوبتی خوب حداقل 15 سال است ولی این مورد به مراقبت شما بستگی دارد.

ایزوگام در زمستان

توجه به این نکته الزامی است که در زمستان نباید سقف را که دارای پوشش ایزوگام است در هنگام بارش برف پارو کرد و تنها در صورتی که حجم برف بسیار زیاد است تنها لایه رویی برف را پارو کنید و مراقب باشید که این پارو کردن به پوشش برخورد نکند و باعث شکسته شدن ایزوگام نشود. همچنین در فصل گرما نیز نباید با کفش‌های میخ دار و یا دارای برآمدگی در کف روی این عایق ها راه رفت و در هر صورت نیز بهتر است از راه رفتن روی ایزوگام خود داری کنید چون در گرما ایزوگام نرم می‌شود و حالت خمیری به خود میگیرد و فشار وزن ما بر سطح آن می‌تواند باعث شکسته شدن لایه محافظ قلع یا آلومینیوم و یا باعث له شدن و ایجاد فرورفتگی در سطح عایق رطوبتی گردد.

در برخی از روز‌های زمستان دمای هوا به قدری پایین است که ایزوگام دچار یخ زدگی می‌شود و اگر بر روی آن راه بروید میشکند و این کشستگی به سادگی تعمیر نمی‌شود و باید برای تعمیر کردن آن دوباره آن را داغ کرد و به سطح چسبانید و همچنین می‌توان از یک لایه پوشش بر روی این قسمت استفاده کرد.

در زمستان ها در اطراف لوله‌های بخاری بر روی پشت بام ها قیر‌های ایزوگام بسیار گرم می‌شود و در صورتی که هوا سرد باشد این گرم و سرد شدن می‌تواند خرابی و یا ترک به بار آورد. بهتر است اطراف لوله ها را به وسیله قیر و گونی بپوشانید تا از شکستگی ایزوگام جلوگیری کند.

ایزوگام در تابستان

ایزوگام‌های فویل دار به منظور بازتابش نور خورشید و جلوگیری از جذب نور خورشید و داغ شدن ایزوگام به کار میروند و فویل آن‌ها نقش بازتابش نور خورشید را ایفا میکند. با استفاده از این نوع ایزوگام می‌توانید خانه خود را در تابستان خنک تر نگه دارید.
این نوع از ایزوگام مخصوص مناطق کویری و مناطق آفتاب خیز ساخته‌شده است و کاربرد اصلی آن به منظور خنک تر نگه داشتن سقف و ایزوگام و محیط زیر سقف است. بنابر این استفاده از ایزوگام‌های فویل دار در مناطق غیر کویری یک عمل اشتباه و بی فایده است.

به خاطر داشته باشید که نصب ایزوگام بسیار مهم تر از خود ایزوگام است.در صورتی که شما بهترین ایزوگام را نیز استفاده کنیدولی در نصب آن دچار اشتباه شوید و افراد بی مهارتی نسبت به نصب آن اقدام کنند دچار مشکل خواهیدشد.

همچنین رعایت این نکات نیز می‌تواند در افزایش طول عمر ایزوگام پشت بام منزل شما مفید باشند.

  1. از ریختن زباله ها و یا شاخه ها و … خود داری کنید و سطح بام را خالی نگه دارید.
  2. هر مدت یک بار وضعیت پشت بام و عایق را بازبینی کنید.
  3. لبه‌های بام و دهانه ناودان ها را مورد بازبینی قرار دهید و از چسبیدن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
  4. از رفت و آمد‌های بی مورد بر پشت بام خود داری کنید.
  5. بهتر است بر روی کل سطح عایق نصب شده پودر مل پاشیده شود.

(پودر مل از چسبندگی قیر موجود در ایزوگام در تابستان جلوگیری می‌کند همچنین پس از خشک شدن بسیار مقاوم و محکم می‌شود)

سفارش نصب ایزوگام در زمستان و تابستان

برای سفارش نصب ایزوگام با بهترین قیمت در زمستان یا تابستان با رعایت اصول فنی لازم با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *