سپیدبام البرز | ایزوگام و قیرگونی http://sepidbamalborz.ir ایزوگام | قیمت ایزوگام Wed, 04 Apr 2018 08:17:08 +0000 fa-IR hourly 1 http://sepidbamalborz.ir/wp-content/uploads/2017/11/cropped-Untitled-2-32x32.png سپیدبام البرز | ایزوگام و قیرگونی http://sepidbamalborz.ir 32 32 ایزوگام و کاربردهای آن http://sepidbamalborz.ir/%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%86/ http://sepidbamalborz.ir/%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%86/#respond Tue, 27 Feb 2018 19:28:02 +0000 http://sepidbamalborz.ir/?p=3712 ایزوگام و کاربردهای آن ایزوگام و کاربردهای آن :یکی از مشکلات اساسی که در اکثر سازه ها و ساختمان ها به چشم میخورد مشکل نم و رطوبت است که گاهی اوقات خسارات جدی را به ساختمان وارد میکند. یکی از راهکارهای مقابله به آن عایقکاری رطوبتی است. در ایران قبلا از قیرگونی برای عایق کاری

نوشته ایزوگام و کاربردهای آن اولین بار در سپیدبام البرز | ایزوگام و قیرگونی پدیدار شد.

]]>
ایزوگام و کاربردهای آن

ایزوگام و کاربردهای آن :یکی از مشکلات اساسی که در اکثر سازه ها و ساختمان ها به چشم میخورد مشکل نم و رطوبت است که گاهی اوقات خسارات جدی را به ساختمان وارد میکند.

یکی از راهکارهای مقابله به آن عایقکاری رطوبتی است. در ایران قبلا از قیرگونی برای عایق کاری بام ساختمان ها استفاده میشد اما با پیشرفت علم و فناوری این روش جای خود را به عایق های پیش ساخته که به آنها ایزوگام میگویند داده است که از این عایق ها در اکثر مراحل ساخت استفاده میشود.

ایزوگام و کاربردهای آن-قیرگونی-یا-ایزوگام-سپیدبام

ایزوگام و کاربردهای آن-قیرگونی-یا-ایزوگام

ایزوگام پوشش مقاومی از قیر و الیاف مصنوعی است. که با اعمال گرما و حرارت به سطح موردنظر چسبانده میشود و از نفوذ آب و رطوبت به لایه زیرین خود جلوگیری میکند.

این فناوری در راستای ایمن سازی ساختمان ها در برابر نم و رطوبت حاصل از بارش های فصلی است.

کاربردهای ایزوگام:

ایزوگام پوشش مقاومی از منسوجات مصنوعی است.امروزه ایزوگام های مختلفی ساخته شده اند که هرکدام داراری خصوصیات ویژه خود هستند و کاربردهای متفاوتی دارند برای مثال از ایزوگام های فویل دار برای عایق سازی پشت بام استفاده میشود اما همانطور که قبلا در مورد آن صحبت شد ایزوگام ها علاوه بر عایق کاری پشت بام در اکثر مراحل ساخت استفاده میشوند.

موارد کاربرد ایزوگام:

سقف و پشت بام ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی

پی ساختمان و فوندانسیون های در تماس با رطوبت

استخرهای شنا و استخرهای پرورش ماهی و کشاورزی

مراکز آبی و تفریحی

مخازن آب و مخازن غیر نفتی

سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها

پایه ستون

سازه ها و تاسیسات دریایی

باند فرودگاهها

عایق کاری پلها

 

ساختار داخلی ایزوگام:

تا اینجا با ایزوگام و موارد کاربرد ایزوگام آشنا شدیم. در این بخش از مقاله قصد داریم با اجزای داخلی و یا در واقع مواد تشکیل دهنده آن آشنا میشویم:

  • قیرصنعتی ۷۰-۶۰: قیر صنعتی یک نوع قیر اصلاح شده و خاص است که در ساختار ایزوگام بکار میرود ویژگیهای منحصر بفردی را برای عایق های رطوبتی ایجاد میکند و همچنین باعث افزایش چسبندگی ایزوگام به تمام سظوح میشود.
  • الیاف مصنوعی(تیشوی نخ دار): الیاف مصنوعی در واقع همان پشم شیشه نسوز که در برابر انبساط و انقباض شرایط جوی۱۰۰ درصد مقاوم است و همچنین در برابر ناملایمات جوی تجزیه نمیشود.
  • ماده پلیمری:اتکتیک پروپلین
  • پلی استر سوزنی:
  • پودر تالک: این پودر از آسیاب کردن سنگ تالک به دست می آید و از چسبیدن لایهه های رول ایزوگام جلوگیری میکند.
  • فویل : ورق های آلومیومی که بسیار نازک و انعطاف پذیر است و با استفاده از خاصیت انعکاس نور باعث جلوگیری از ذوب شدن قیر درون ایزوگام در برابر گرمای بسیار زیاد میشوند.
  • پوشال : مواد پلاستیکی رشته رشته

 

انواع ایزوگام:

: ایزوگام پلیمری با استفاده از قیر خالص ۶۰-۷۰

عنصر اصلی در این نوع ایزوگام قیر خالص ۶۰-۷۰ بوده و دارای کیفیت بسیار بالایی در مقایسه با ایزوگام دمیده است

ایزوگام دمیده با استفاده از نفت کوره(مازوت): عنصر اصلی در این نوع ایزوگام قیر دمیده است و به نسبت ایزوگام پلیمری کیفیت پایین تر و عمر کمتری دارد.

قیرگونی بهتر است یا ایزوگام:

از گذشته تا به امروز با وجود پیشرفت های زیاد در صنعت عایق کاری هنوز هم بسیاری از افراد از قیر گونی به عنوان عایق های رطوبتی برای پشت بام ها و کف سرویس های بهداشتی و حمام استفاده می کنند. حال سوال اینجاست آیا قیر گیونی با وجود صرفه ی اقتصادی که دارد می تواندبه خوبی ساختمان را در برابر نفوذ آب عایق نماید. ما در این قسمت به مقایسه ی ایزوگام  و قیر گونی و نحوه ی عملکر این دو در برابر نم رطوبت می پردازیم.

نصب ایزوگام و قیر:

نصب ایزوگام توسط یک مشعل و خمیر پرایمر به سادگی امکان پذیر است اما قیرگونی با مشکلات نصب برخوردار است و راه تمیزی برای عایق کاری نمی باشد.

مقاومت در برابر گرما و نور خورشید:

عایق پشت بام همواره د رمعرض تابش نور خورشید می باشد. پس یکی از فاکتورهای موثر در عایق کاری سقف توجه به مقاومت نوع عایق در برابر نور خورشید می باشد. یکی از مشکلات قیر گونی این است که نمی تواند از خود در برابر نور خورشید مقاومت نماید و نرم می شود این در حالی است که ایزوگام مرغوب از مقاومت بالای در برابر گرما و نور خورشید برخوردار است. پس ایزوگام کاری سقف تا مدت ها از نفوذ آب به ساختمان جلوگیری می کند.

مقاومت به حلال:

قیر نمی تواند از خود در برابر حلال ها مقاومت نماید در بسیاری از حلال های نفتی حل می شود.

وزن قیر:

قیر از دانسیه ی بالایی برخوردار است و در مقابل ایزوگام وزن بیشتری دارد.

ضخامت قیر گونی و ایزوگام:

ایزوگام از ضخامت کمتری در برابر قیر برخوردار است اما این یک ملاک خوب در ارتباط با کیفیت عایق ما نمی باشد. با پیشترفت علم عایق های رطوبتی تولید شده است که به نازکی یک لایه کاغذ می باشند و به صورت رنگ روی سطح را پوشش می دهند و در عین حال مقاومت رطوبتی بیشتری نسبت به ایزوگام دارند. پس بهتر است باور های قدیمی را کنار بگذارید و فقط به صرف ضخامت بشتر قیرگونی آن را برتر از ایزوگام کاری ندانید.

هزینه ی نصب ایزوگام و قیر گونی:

نصب ایزوگام هزینه ی بیشتری به همراه دارد اما تا مدت ها ساختمان را از نشتی نم و رطوبت محافظت می کند. اما به شرطی که ایزوگام مرغوب باشد.

معرفی بهترین ایزوگام های ایران:

بهترین زمان برای نصب ایزوگام :

در این بخش از مقاله به بررسی بهترین زمان ممکن برای عایق کاری به وسیله ایزوگام میپردازیم که پیشنهاد میشود مقاله بهترین فصل نصب ایزوگام  را مطالعه بفرمایید.

قیمت ایزوگام:

برای مشاهده لیست قیمت های ایزوگام روی لینک های زیر کلیک کنید:

قیمت ایزوگام بدون نصب و اجرا

قیمت ایزوگام با نصب و اجرا

 

 

نکات کلیدی در انتخاب ایزوگام :

در اینجا ۳ روش برای تشخیص ایزوگام خوب و بد معرفی می کنیم:

۱-بوی ایزوگام:

ساده ترین راه تشخیص از طریق بوی ایزوگام است. در ساخت ایزوگام های مرغوب از پلیمر یا غیر مرغوب استفاده می شود، در صورتی که در نمونه ی نامرغوب آن پودرهای معدنی یا مواد غیر پلیمری به کار می رود، به همین خاطر است که نوع نامرغوب و تقلبی ایزوگام بویی نامطبوع و مشابه گازويیل صنعتی(مازوت) می دهد.

 

۲-جنس ایزوگام:

دست خود را روی قسمتی از لایه ی خارجی ایزوگام که بدون پوشش است بکشید، اگر مرغوب باشد چیزی به دست تان نمی چسبد. ولی اگر نامرغوب باشد ذرات سیاه رنگ و ریزی به دست تان می چسبد.

۳-نگهداری در فریزر:

یک تکه کوچک از ایزوگام را ببرید و درفریزر بگذارید، بعد ار ۲ ساعت آن را بیرون آورده و تا زاویه ۱۲۰ درجه با دست خم کنید. اگر ایزوگام از آنجایی که آن را خم کرده اید شکسته شد و یا حتی ترک برداشت، جنس ایزوگام خوب نیست و نامرغوب است. ولی اگر اتفاقی برایش نیفتاد یعنی ایزوگام مرغوبی است و در برابر سرما وگرما مقاوم است.

 

 

چه فصلی برای ایزوگام مناسب است؟

شاید شما هم شنیده باشید که تابستان فصل مناسبی برای ایزوگام است.اگر فصل تابستان را برای نصب ایزوگام انتخاب کرده اید، می توانید از ماندگاری و عمر ایزوگام خود مطمین باشید.

گذشته از جنس ایزوگامی که مورد استفاده قرار می گیرد، مهم ترین عاملی که در ماندگاری ایزوگام تاثیر دارد. خشک بودن و تمیز بودن سطحی است که می خواهیم ایزوگام کنیم،هرچه گرم تر و تمیزتر باشد، ایزوگام بهتر می چسبد و تبله نمی کند. (قسمت هایی که خوب نمی چسبد و هوا زیر آن می ماند)

با خواندن این توضیحات به نظر می رسد که دیگر بتوانید مرغوب یا نامرغوب بودن ایزوگام های موجود در بازار را تا حدودی مشخص کنید. برای اطلاع از نوع و برندهای مرغوب ایزوگام هم خواندن مقاله (ایزوگام مرغوب و باکیفت) توصیه  می شود. همچنین برای اطلاع از قیمت انواع ایزوگام به صفحه اصلی (سایت سپیدبام البرز) مراجعه کنید.

 

 

 

 

آموزش نصب و اجرای ایزوگام :

 

 نصب بر روی بام و سطوح صاف:

آموزش اجرای ایزوگام ،در سطوح صاف و اجرای آبروی عمودی به نکات زیر توجه شود:

هنگام نصب آبرو حتماً کناره های آبرو به صورت دو لایه اجرا و عایق حداقل به میزان ۳۰ سانتیمتر در داخل آبرو قرار گیرد و نیز جوشکاری کناره های آبرو بسیار مهم می باشد.

 ۱ – عایق رطوبتی

۲ – عایق رطوبتی

۳ – پرایمر

۴ – زیر سازی

۵ – شیب بندی

۶ – سطح

۷ – آبرو

نصب بر روی پِی:

برای نصب عایق بر روی پی به روش زیر عمل گردد.
سطح پی می بایستی پرایمر کشی شده و پس از نصب عایق کاملاً دور لبه ها به وسیله کاردک مخصوص جوشکاری گردد.

روش نصب بر روی پلها
برای اجرای عایق بر روی پلها و معابر می بایستی سطوح مورد نظر بطور کامل پرایمر کشی شده و پس از نصب عایق حداقل ۵ سانتی متر بتن یا آسفالت اجرا شود.

توجه: در صورت استفاده از آسفالت جهت پوشش عایق دمای آسفالت نباید از ۱۹۰ درجه سانتی گراد بیشتر باشد.

۱ – بتن / آسفالت

۲ – عایق رطوبتی

۳ – پرایمر

۴ – بتن

نصب در استخر:

برای نصب عایق در استخرها که با بستر سازی بتونی انجام می گردد ابتدا سطح مورد نظر با یک لایه پرایمر به طور یکنواخت  و کامل توسط ابزار مربوطه (تی یا کاردک) پخش می گردد و پس از خشک شدن به وسیله دو لایه عایق رطوبتی عایق کاری می گردد و یک لایه بتون با ضخامت حداقل ۵ سانتیمتر روی عایق اجرا می گردد و پس از آن کاشی یا سرامیک نصب می شود.

توجه: در صورت نیاز به پوشش سطح توسط کاشی سرامیک و غیره می بایست پس از آخرین عایق انجام گرفته یک لایه بتون آرمه بر روی عایق اجرا گردد.

۱ – کاشی / سرامیک

۲ – بتن

۳ – عایق رطوبتی

۴ – عایق رطوبتی

۵ – بتن

۶ – ماهیچه بندی

نصب در سطوح شیبدار و سقف های سفالی:

در سطوح شیبدار و سطوحی که به وسیله مواردی مانند سفال پوشش داده شود پس از زیر سازی و پرایمر زنی عایق کاری انجام می گردد.

توجه: در هنگام نصب سفال و غیره بر روی عایق توجه شود که عایق سوراخ نگردد.

 

۱ – سفال

۲ – عایق رطوبتی

۳ – پرایمر

۴ – زیر سازی

۵ – سطح

نصب بر روی دیوار:

در هنگام نصب عایق بر روی دیوارها بایستی در کنج دیوار بتن جهت شکستن زاویه اجرا گردد که اصطلاحاً ماهیچه بندی گفته می شود.

در هنگام اجرا می بایستی ماهیچه به صورت ۴۵ درجه اجرا گردد و ضخامت لبه عایق در انتهای دیوار به وسیله نبشی نگهداری و محکم گردد.

 

۱ – عایق رطوبتی

۲ – پرایمر

۳ – زیرسازی

۴ – شیب بندی

۵ – سطح

۶ – نگهدارنده لبه عایق

۷ – پوشش روی دیوار

۸ – ماهیچه بندی

ناودان آبرو:

در این مرحله که یکی از مهمترین مراحل عایق کاری محسوب می شود عایق بندی آبرو یا ناودان به صورت دو لایه اجرا می گردد و حداقل به مقدار ۳۰ سانتی متر در داخل ناودان قرار می گیرد.

۱ – کاشی / سرامیک

۲ – بنت

۳ – عایق رطوبتی

۴ – پرایمر

۵ – زیرسازی

۶ – شیب بندی

۷ – سطح

۸ – عایق رطوبتی

۹ – آبرو / ناودان

هواکش:

این وسیله جهت برقراری ارتباط بین زیر عایق و فضای بیرون بکار گرفته می شود با استفاده از این هواکش رطوبت ایجاد شده در زیر عایق به بیرون هدایت می گردد که این وسیله در کلیه ساختمانها به ویژه در مناطق مرطوب توصیه می شود و هواکش ها می بایستی در قسمتی از محل مورد نظر نصب گردد که بیشترین رطوبت یا بخار آب در آنجا متمرکز گردیده است مانند: دستشوئی، حمام و آشپزخانه

توجه: هنگام نصب باید دقت شود تا قسمتهای زیرین هواکش حداقل ۱ میلیمتر با سطح عایق کاری فاصله داشته باشد تا هوا در زیر عایق جریان داشته باشد.

 

جهت برآورد تعداد هواکش های مورد نیاز به اطلاعات زیر مراجعه گردد:

مناطق مرطوب: ۱ عدد برای هر ۵۰ متر مربع
مناطق نیمه مرطوب: ۱ عدد برای هر ۸۰ متر مربع
مناطق خشک: ۱ عدد برای هر ۱۲۰ متر مربع

 

۱ – هواکش

۲ – عایق رطوبتی

۳ – عایق رطوبتی

۴ – پرایمر

۵ – زیرسازی

۶ – شیب بندی

۷ – سقف

 

 

 

 

 

نوشته ایزوگام و کاربردهای آن اولین بار در سپیدبام البرز | ایزوگام و قیرگونی پدیدار شد.

]]>
http://sepidbamalborz.ir/%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%86/feed/ 0
ایزوگام و انواع آن http://sepidbamalborz.ir/%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d9%88-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a2%d9%86/ http://sepidbamalborz.ir/%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d9%88-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a2%d9%86/#respond Sun, 25 Feb 2018 19:58:54 +0000 http://sepidbamalborz.ir/?p=3571 انواع ایزوگام همانطور که در بازار عایق های متنوعی برای حفاظت از هر یک ازسازه ها در برابر سرما یا گرما وجود دارد، ایزوگام به عنوان عایقی برای پشت بام ها این روزها گوی سبقت را ازدیگر عایق ها ربوده است، زیرا که امروزه حفاظت از ساختمانها در برابر سرما و برف و باران یکی

نوشته ایزوگام و انواع آن اولین بار در سپیدبام البرز | ایزوگام و قیرگونی پدیدار شد.

]]>
انواع ایزوگام

همانطور که در بازار عایق های متنوعی برای حفاظت از هر یک ازسازه ها در برابر سرما یا گرما وجود دارد، ایزوگام به عنوان عایقی برای پشت بام ها این روزها گوی سبقت را ازدیگر عایق ها ربوده است، زیرا که امروزه حفاظت از ساختمانها در برابر سرما و برف و باران یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد است.به همین خاطر در این مطلب قصد داریم شما را با انواع ایزوگام آشنا کنبم و در انتخاب ایزوگام مناسب یاری تان دهیم.

آشنایی با انواع ایزوگام

این روزها با وجود ایزوگام های متنوعی که در بازار وجود دارد، دسته بندی برای ایزوگام ها کار دشواری است. با این حال اساسا ایزوگام ها را بر اساس لایه های به کار رفته در آن ها، ماده ی اصلی تشکیل دهنده و روکشی که برایشان استفاده شده، به دو دسته تقسیم می کنند.

انواع ایزوگام بر اساس ماده اصلی تشکیل دهنده

 

ایزوگام پلیمری

قیر خالص ۶۰ یا ۷۰ درصد ماده اصلی این نوع ایزوگام است، این نوع قیر خالص از تقطیر نفت خام در پالایشگاه بدست می آید.به طور کلی مواد تشکیل دهنده ی  ایزوگام پلیمری علاوه بر قیر خالص ۶۰ یا ۷۰ درصد، تیشو، پلی آستر، لایه آلومینیم، پودر تالک، پلی اتیلن، مواد APP و پوشال گونی پلاستیکی است. نحوه ی ترکیب و ساخت آن هم بدین گونه است که همه مواد ذکر شده در بالا توسط دستگاه ساخت پلیمر با یکدیگر مخلوط می شوند و سپس پخته می شوند، ماده ای که در انتها به دست می آید همان شیره ایزوگام یا به عبارتی مایع پلیمر است،درآخر ماده ی به دست آمده طی عملیاتی تبدیل به ایزوگام می شود.

ایزوگام دمیده

همانطور که از نام این ایزوگام پیداست، قیر دمیده شده ماده اصلی تشکیل دهنده آن است. قیر دمیده شده از دمیده شدن هوا به مازوت یا نفت کوره ای حاصل می شود، نکته قابل توجه این است که این نوع ایزوگام در مقایسه با ایزوگام پلیمری کیفیت کم تر و همینطور عمر کوتاه تری دارد.

دلیل این کیفیت پایین هم استفاده از قیر دمیده شده در آن است، زیرا این نوع قیر در مقایسه با قیر خالص دارای درجه نرمی بیشتر، درجه نفوذ پایین تر و حساسیت کمتر نسبت به تغییر دما است.
این نوع ایزوگام به دلیل کیفیت کمتر برای ساخت باتری اتومبیل، ورق های پوشش بام و اندودکاری مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

انواع ایزوگام بر اساس لایه های تشکیل دهنده:

 

ایزوگام تک لایه

 این نوع ایزوگام دارای پلی استر دوخته شده است که به دلیل یک لایه ای بودن ظریف و منعطف است.

ایزوگام دو لایه

این نوع ایزوگام علاوه بر دارا بودن پلی استر، دارای تیشو نیز است، به همین خاطردر مقایسه با یک لایه ای  مستحکم تر و ضخیم تراست.(ایزوگام سپیدبام البرز دارای همه ی مدل های توضیح داده شده است، برای اطلاع از آنها به صفحه اصلی سایت سپیدبام البرز مراجعه کنید)

 

 

 انواع ایزوگام بر اساس روکش

 

ایزوگام با روکش آلومینیمی

با توجه به آلومینیمی بودن روکش، مناسب ترین نوع ایزوگام برای حفاظت پشت بام ها در مقابل تابش مستقیم آفتاب، نوع آلومینیمی آن است.

 

 ایزوگام بدون روکش آلومینیم

این نوع ایزوگام به دلیل نداشتن روکش، بیشتر به عنوان عایق رطوبتی استفاده می شود، مانند: پی ها و سرویس های بهداشتی.

 

ایزوگام با روکش سنگریزه

این ایزوگام بیشتر جنبه تزیینی دارد و در مکان هایی که تردد زیاد است استفاده می شود، به دلیل رنگی بودن سنگ ریزه هایی که روی آن وجود دارد، زیبایی  خاصی را به وجود می آورد.

 

 

منبع: http://www.omransoft.ir

نوشته ایزوگام و انواع آن اولین بار در سپیدبام البرز | ایزوگام و قیرگونی پدیدار شد.

]]>
http://sepidbamalborz.ir/%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d9%88-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a2%d9%86/feed/ 0
زیر سازی ایزوگام http://sepidbamalborz.ir/%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-2/ http://sepidbamalborz.ir/%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-2/#respond Sun, 25 Feb 2018 19:58:02 +0000 http://sepidbamalborz.ir/?p=3567 نوشته زیر سازی ایزوگام اولین بار در سپیدبام البرز | ایزوگام و قیرگونی پدیدار شد.

]]>

زیر سازی ایزوگام

 پسماند زدایی:

زیر سازی ایزوگام ،قبل از هرچيز، سطح سقف را از گرد و خاک، چربی و پسماندهاي اضافي پاک کنيد. پليسه هاي سيماني يا بتن يا سنگ ريزه ها را از سقف جمع آوري کردي و هرگونه لکه چرب يا نفتي-روغني آن را از بين ببريد. شستن بام با آب در صورت امکان نيز توصيه مي گردد. اما در زمان ايزوگام تمامي سطح بايد خشک شده باشد بخصوص اگر قبلا از آستري درزگير يا پرايمر عايق استفاده کرده ايد.

 

زیرسازی و تسطیح:

يکي از نکات مهم واترپروفينگ و ايزوگام بام ها، پر کردن ترک هاي احتمالي درشت و اجرای زیرسازی و تسطیح با سيمان و ماسه (بتن) به ضخامت لااقل ۳ سانتی متر در ۱ لایه با شیب بندی ۲% و یا سیمان و پوکه معدنی(۳۵% سیمان و ۶۵% پوکه سبک معدنی) به ضخامت حداکثر ۳ سانتی متر در ۳ مرحله (لایه) با شیب بندی ۲%، خمير ماستيک و آستري سطح به کمک لايه خمير پرايمر پيش از آغازعمليات عايق سازي است.

  آستری پرایمر:

قبل از ايزوگام بام بايد تمام سطح سقف يکدست و بدون ناصافي و خشک شده باشد. براي يکدستي از خميرهاي پرايمر مي توانيد استفاده کنيد. گاهي از يک لايه قير مذاب بجاي پرايمر نيز جهت پوشش زيرين استفاده ميشود. پرايمرهاي عايق آسترساز در دو نوع خميري و مايع در دسترس مي باشند. برای هر ۱ متر مربع از سطح، از نیم تا ۱ لیتر پرایمر جهت تسطیح و زیرسازی استفاده کنید.

شیب گیری – ناودان ها – چاهک های آبرو – چیلر و کولر:

در ايزوگام به خاطر داشته باشيد سطوحي که داراي زاويه ۹۰ درجه هستند، قبلا حتما با سيمان و پرايمر عايق فيله کشي و درز گيري شوند. شيب گيري مطابق با آبرو هاي سقف نيز بسيار اهميت دارد. بهتر است تا شعاع ۱ الي ۲ متر از هر آبراهه ي سقف را ابتدا یک تا دو بار عايق بندي کرده و سپس بام را ايزوگام کنيد. توجه کنید که پيش از آغاز کار، در اطراف ناودان و چاهک هاي آبرو حتما يک و ترجیحا دو لايه اوليه نصب شود. و بهمين صورت در زير چيلر و کولرها.

زیر سازی ایزوگام

زیر سازی ایزوگام

نوشته زیر سازی ایزوگام اولین بار در سپیدبام البرز | ایزوگام و قیرگونی پدیدار شد.

]]>
http://sepidbamalborz.ir/%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-2/feed/ 0
تعویض ایزوگام http://sepidbamalborz.ir/%d8%aa%d8%b9%d9%88%db%8c%d8%b6-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85/ http://sepidbamalborz.ir/%d8%aa%d8%b9%d9%88%db%8c%d8%b6-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85/#respond Sun, 25 Feb 2018 19:57:02 +0000 http://sepidbamalborz.ir/?p=3572 معمولا برای عایق کاری سقف ساختمان از ایزوگام استفاده می شود. ایزوگام سقف پس از مدتی کهنه می شود از بین می رود و باید آنرا تعویض یا در صورت امکان ترمیم کرد. یکی از خدمات شرکت ایران ایزوگام تعویض ایزوگام قدیمی و کهنه می باشد. نکته مهمی که در مورد تعویض ایزوگام قدیمی وجود دارد روش کار است. اگر کار تعویض ایزوگام به خوبی انجام شود هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. با تعویض ایزوگام کهنه و نوسازی آن، عایق رطوبتی ساختمان مانند روز اول خواهد شد.

نوشته تعویض ایزوگام اولین بار در سپیدبام البرز | ایزوگام و قیرگونی پدیدار شد.

]]>

تعویض ایزوگام

معمولا برای عایق کاری سقف ساختمان از ایزوگام استفاده می شود. ایزوگام سقف پس از مدتی کهنه می شود از بین می رود و باید آنرا تعویض یا در صورت امکان ترمیم کرد. یکی از خدمات شرکت ایران ایزوگام تعویض ایزوگام قدیمی و کهنه می باشد. نکته مهمی که در مورد تعویض ایزوگام قدیمی وجود دارد روش کار است. اگر کار تعویض ایزوگام به خوبی انجام شود هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. با تعویض ایزوگام کهنه و نوسازی آن، عایق رطوبتی ساختمان مانند روز اول خواهد شد.

تعویض ایزوگامهای کهنه

ایزوگام مصرفی پس از مدتی کهنه می شود و کارایی خود را از دست می دهد. در این صورت باید ایزوگام کهنه را تعویض کرد تا رطوبت به ساختمان صدمه وارد نکند. برای تعویض ایزوگام کهنه باید از افراد یا شرکتهای با تجربه در زمینه ایزوگام استفاده کرد. افراد متخصص در نصب ایزوگام می توانند این کار را به خوبی انجام دهند. افراد کم تجربه و تازه کار ممکن است در اجرای کار مشکلی ایجاد کنند و به نتیجه کار صدمه وارد شود. در این صورت عایق رطوبتی ساختمان به خوبی عمل نخواهد کرد و ممکن است رطوبت وارد ساختمان شود. شرکت ایران ایزوگام برای نصب و تعویض ایزوگام از افراد با تجربه و حرفه ای در کار استفاده می کند و کار خود را با ضمانت انجام می دهد.

لزوم تعویض ایزوگامهای کهنه

با گذشت زمان ایزوگام کیفیت خود را از دست می دهد و دیگر کارایی عایق را ندارد. در این صورت نیاز است ایزوگام کهنه تعویض شود. اگر ایزوگام کهنه تعویض نشود با ریزش باران و آب، رطوبت وارد ساختمان می شود و دیوارهای و سقف ساختمان را از بین خواهد برد. این مشکل پس از مدتی باعث تخریب ساختمان می شود. برای جلوگیری از تخریب ساختمان و نفوذ رطوبت به داخل ساختمان باید ایزگام کهنه و آسیب دیده را تعویض و یا ترمیم کرد. شرکت ایران ایزوگام با  استفاده از مواد با کیفیت و نیروهای حرفه ای کار خود را انجام می دهد. ما نصب و تعویض ایزوگام سقف را تقبل می کنیم. این شرکت توانایی نصب ایزوگام در تمام مکانها و ساختمان ها را دارد.

تعویض ایزوگام

تعویض ایزوگام

نوشته تعویض ایزوگام اولین بار در سپیدبام البرز | ایزوگام و قیرگونی پدیدار شد.

]]>
http://sepidbamalborz.ir/%d8%aa%d8%b9%d9%88%db%8c%d8%b6-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85/feed/ 0
خدمات ایزوگام http://sepidbamalborz.ir/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85/ http://sepidbamalborz.ir/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85/#respond Sun, 25 Feb 2018 19:54:34 +0000 http://sepidbamalborz.ir/?p=3573 خدمات ایزوگام در ارائه خدمات ایزوگام کاری از نظر یک فرد با تجربه و دارای صلاحیت و سابقه اجرا در زمینه ایزولاسیون مواردی است که با کار سنتی تفاوتهای زیادی دارد، برخی از این قبیل موارد در ذیل بیان شده است.

نوشته خدمات ایزوگام اولین بار در سپیدبام البرز | ایزوگام و قیرگونی پدیدار شد.

]]>

خدمات ایزوگام

خدمات ایزوگام در ارائه خدمات ایزوگام کاری از نظر یک فرد با تجربه و دارای صلاحیت و سابقه اجرا در زمینه ایزولاسیون مواردی است که با کار سنتی تفاوتهای زیادی دارد، برخی از این قبیل موارد در ذیل بیان شده است.

نکات مهم در ارائه خدمات حرفه‎ای ایزوگام چیست؟

•  کیفیت ایزوگام مصرفی باید حداقل دارای نشان استاندارد ایران باشد که مقاله نحوه شناخت ایزوگام استاندارد قبلا به منظور راهنمایی شما عزیزان در این سایت منتشر شده است  در این خصوص معیار استفاده از مصالح با کیفیت ملاک عمل شرکت ایران ایزوگام می‎باشد.
•  فردی که عایق کاری را انجام می‎دهد دارای مهارت یا تجربه فنی کافی باشد تا هم به خود وهم به مصالح آسیب وارد نکند وبه اصطلاح مصالح را ضایعات نکند و در نهایت تحت نظارت استاد کار کند.

خدمات ایزوگام

 

چرا عایق کار یا ایزوگام کار باید مهارت فنی داشته باشد؟

۱- حداقل موارد اجرایی ایزوگام (شیب بندی-میزان حرارت-برش صحیح ایزوگام) را بداند.
۲- اصول ایمنی را رعایت کند تا برای خودش و ساکنین ساختمان خطری ایجاد نکند.
۳- حداقل همپوشانی(جوشکاری) لایه‎ها را در اجرای ایزوگام رعایت کند و از اتصال کامل آن اطمینان حاصل نماید.
۴- در گوشه‎های دارای زاویه ۹۰ درجه به اصطلاح ماهیچه بندی اجرا کند و قیر بریزد تا هنگام نصب در این قسمت‎ها پشت ایزوگام خالی نماند.
۵- سطح را قبل از ایزوگام کاملا تمیز و شسته و خشک نماید و به قولی کار غیر اصولی انجام ندهد.
۶- حرفه اش ساختمان باشد تا اعتبار و آبروی این کار نزد مشتری برایش مهم باشد.
۷- بداند شعله چراغ ایزوگام را کجا بگیرد و به چه میزان بگیرد تا ایزوگام را نسوزاند یا کم داغ نکند.
۸- اولویت چسابندن ایزوگام‎ها را با توجه به شیب زهکشی  پشت بام تشخیص دهد که اکثرا این نقطه از ناودانی شروع میشود.
۹- هنگام جمع آوری کولرها موارد ایمنی را رعایت کند تا خود و دیگران دچار برق گرفتگی نشوند.
۱۰- هنگام جمع آوری کولرها ، فن‎ها و دیش‎ها عاقلانه عمل کند و بتواند هر وسیله را بدون آسیب زدن در جای قبلی خود بگذارد.
۱۱- اگر پشت بام قبلا بارها ایزوگام و آسفالت شده است  با کندن قسمتی از پشت بان از میزان وزن آن  اطلاع حاصل کند ودر صورت خطر افزایش وزن سقف اقدام به برداشتن لایه‎های قدیمی تر کند.
۱۲- اگر بر روی ایزوگام‎های قدیمی شکافی وجود دارد ابتدا با استفاده از چسب ماستیک آنها را پر کند بعد روی آن را بپوشاند وگرنه این شکاف ایزوگام جدید را نیز بزودی ترک خواهد داد.
۱۳- با شعله  چراغ اقدام به برش لوله کف شورسرویس بهداشتی نکند.
۱۴- اگر لازم است در بعضی نقاط ایزوگام دو لایه اجرا شود نحوه اجرای عمود بر لایه زیرین را با توجه به شیب زهکشی رعایت کند.
۱۵- به مناطقی که قرار است کار ایزوگام انجام شود دقت کند اگر احتمال بارش برف زیاد یا آب گرفتگی باشد بر روی دیوار قیر بریزد و ایزوگام کند تا به راحتی از دیوار جدا نشود.
۱۶- وزن هر رول ایزوگام در حدود چهل کیلو است لذا هنگام انتقال به پشت بام به ظرفیت مجاز آسانسور دقت کند.
۱۷- قسمت‎هایی که ضروری است مانند زیر کولر دولایه انجام شود تا به مرور زمان آسیب نبیند.
۱۸- در آخر کار تکه‎هایی از ایزوگام را مربع مربع ببرد و برای استفاده ساکنین در زیر دیش و پایه کولرها بگذارد تا تیزی و وزن پایه‎ها  به اصل کار انجام شده لطمه ای وارد نکند.

ادامه مطالب ایزوگام

نوشته خدمات ایزوگام اولین بار در سپیدبام البرز | ایزوگام و قیرگونی پدیدار شد.

]]>
http://sepidbamalborz.ir/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85/feed/ 0